Warning: Trying to access array offset on false in /home/zielone2/domains/zielonekoktajle.pl/public_html/wp-content/plugins/evolution-google-analytics-code/evolution-google-analytics-code.php on line 171

UWAGA! Nie kupuj blendera zanim nie przeczytasz tego artykułu!

Jaki blender kupić? Czy muszę mieć blender kielichowy, by miksować koktajle? Czym wy miksujecie?

Nie ma dnia, w którym nie otrzymujemy choć jednego z tych pytań 😀 Ale uważamy, że to dobrze! Świadomość przy podejmowaniu decyzji jest niezwykle ważna! A my zawsze podkreślamy, że to nie sprzęt decyduje o tym, czy miksujemy koktajle i później je spożywamy! Prawda jest taka, że możemy kupić najdroższy z możliwych blenderów, a może on stać w kącie i się kurzyć jeśli nie zaczniemy go zwyczajnie używać i blendować na co dzień. Jasne czasem taki wydatek motywuje właśnie do zmian nawyków. Skoro już kupiliśmy taki drogi sprzęt no to nie chcemy, żeby był on jedynie kolejnym elementem kuchennym, który używamy 2 razy w roku jak nam się przypomni! Ale uwierzcie, że z powodzeniem blendować można koktajle nawet przy uzyciu najzwyklejszego blendera ręcznego, trzeba jedynie zazwyczaj trochę więcej się “nagimnastykować”. Jeśli jesteś zatem na początku swojej drogi z miksowaniem to nie zaczynaj od szukania sprzętu, użyj tego co już masz!

Ok, a co jeśli już mamy wstępne doświadczenie w miksowaniu i wiem, że będziemy dość często korzystać ze sprzętu?

Miksujesz już od jakiegoś czasu i sprawia Ci to naprawdę frajdę! Chcesz sobie jednak ułatwić życie bo Twój blender nie daje już rady i czujesz, że zaraz wyzionie ducha 😉 To ten moment, w którym faktycznie można pomyśleć nad zakupem nowego sprzętu. W co zatem warto zainwestować i na co zwrócić uwagę przy takim zakupie? Śpieszymy z odpowiedzią!

Moc blendera

To w skrócie „siła” blendera. Mierzy ją w Watach (W) lub Koniach Mechanicznych (KM). 1KM to 735W. Na rynku są dostępne blendery o mocy od 300W do 2000W. Jeśli zależy nam na tym, by blender miksował twardsze składniki takie jak np. warzywa korzeniowe, lód, orzechy to nasz blender powinien mieć moc większą lub równą 1200W. Jeżeli miksujemy raczej większe ilości bo mamy np. dużą rodzinę to także moc blendera ma duże znaczenie. Blender o większej mocny nie przegrzewa się też tak szybko i nie ulega przeciążeniom co zwyczajnie przedłuża jego żywotność! Dokonując jednak wyboru nie „przeginajmy” w drugą stronę. Blender to nie tylko moc! Ważna jest też np. jakość noży. Duży silnik to większy rozmiar, masa i głośniejsza praca.

 

 

 

Ilość obrotów

To od niej zależy na ile dobrze blender będzie rozdrabniał składniki i konsystencja koktajlu. Obroty współgrają z mocą blendera, a więc to właśnie te dwa parametry decydują o „skuteczności” blendera. Rozpiętość tego parametru waha się od 1000 do 35000 obrotów. Najprościej rzecz ujmując wyższa wartość obrotów oznacza bardziej jednolitą konsystencję koktajlu. Taki blender jest w stanie również rozdrobnić np. płatki na mąkę. Blendery o niższej mocy nie tylko nie zmiksują koktajlu do gładkiej konsystencji, ale również mogą ulec zniszczeniu podczas próby miksowania twardszych składników. Oczywiście jak ze wszystkim najwięcej nie oznacza najlepiej. Za duża ilość obrotów może wiązać się z dość dużym hałasem, który wcale nie przełoży się na jakość blendowania. Najlepsi producenci dobierają moc i ilość obrotów tak, by uzyskać najlepszy efekt i jednocześnie nie „przedobrzyć”.

 

Ilość i jakość noży w blenderze

To trzeci kluczowy parametr decydujący o skuteczności blendera, ale też jego trwałości. Noże wykonane są ze stali nierdzewnej, często stali chirurgicznej. Na ogół jest ich od 4 do 6. My obecnie miksujemy blenderem, który ma… śmigło. Tak! To świetna opcja, bo grube, stalowe śmigło „zasysa” składniki do środka i bardzo skutecznie je rozdrabnia. Dodatkowo usuwa ryzyko skaleczenia podczas czyszczenia. Polecamy! Noże o gładkich krawędziach służą do blendowania produktów ciekłych np. soczystych owoców. Natomiast noże piłkowane przeznaczone są do rozdrabniania produktów suchych takich jak np. orzechy. 

 

Jaki typ blendera jest lepszy kielichowy, czy ręczny?

To zależy. Jak ze wszystkim ? Zależy od tego jak często używasz blendera i do czego go stosujesz. Blender ręczny ma oczywiście swoje zalety, choćby zajmuje dużo mniej miejsca i jest zwyczajnie poręczny, możemy też go zabrać ze sobą w podróż. Ale takie blendery mają też na ogół niższą moc i ilość obrotów, więc nie poradzą sobie z twardszymi warzywami i owocami oraz np. orzechami czy lodem (mrożonkami). Blendery kielichowe natomiast, jeśli wybierzemy je dobrze, mają wyższą moc i ilość obrotów, przez co miksują na gładszą konsystencję i radzą sobie nawet z lodem i mrożonkami.

Jaki rodzaj kielicha wybrać i z czego powinien być wykonany?

Jeśli miksujemy koktajle dla całej rodziny to w grę wejdzie już raczej tylko blender kielichowy. Ręczne bowiem jak już wcześniej wspominaliśmy sprawdzają się przy mikoswaniu mniejszych objętości. Postawmy także od razu na blender z większym dzbankiem ponieważ objętość produktów przed miksowaniem jest zwyczajnie większa. Kielich powinien też być szklany (wtedy niestety jest też ciężki), albo wykonany z syntetyku wolnego od bisfenoli A (tzw. BPA Free) np. z tritanu. Nasz najnowszy blender, którym miksujemy obecnie ma kwadratowy kielich. To niesamowite, ale taki prostokątny kielich jest łatwiejszy w czyszczeniu i zapobiega przyleganiu składników do ścianek. 

Inne czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie blendera

Jak każdy inny sprzęt AGD powinien być opatrzony gwarancją producenta. Na ogół wynosi ona 2 lata, niektóre podmioty oferują również ubezpieczenie i przedłużenie takiej gwarancji. Nasz obecny blender ma aż 8 lat gwarancji i myślimy, że to bardzo dobrze świadczy o jakości sprzętu. Jeśli jest długa gwarancja macie pewność, że sprzęt nie zepsuje się szybko. Jeśli urządzenie będzie używane zgodnie z przeznaczeniem powinno nam oczywiście posłużyć znacznie dłużej.

Ważny jest też oczywiście budżet, którym dysponujemy. Rozpiętość cenowa blenderów jest ogromna można zakupić blender ręczny już za około 100 PLN, a także kielichowe za ponad 5000 PLN. Warto przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania względem blendera. Niekiedy lepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu w terminie późniejszym niż nabycie „czegokolwiek” co nie spełni oczekiwań i co gorsza zepsuje się w najmniej oczekiwanym momencie.

 

 

 

Czym MY miksujemy koktajle?

Miksowaliśmy w zdobywaniu swoich doświadczeń z koktajlami dużą ilością blenderów. Obecnie miksujemy blenderem marki Blendtec, model total.

Ty również możesz zakupić taki blender, jako nasz czytelnik ze specjalną zniżką! Jak skorzystać z rabatu? To proste:

1. Wejdź na stronę sklepu https://www.lepszesoki.pl/koktajle

2. Gdy wejdziesz z tego linka zobaczysz cenę już z rabatem 10%

3. Korzystaj i ciesz się swoimi koktajlami w super blenderze 🙂

 


Warning: Trying to access array offset on false in /home/zielone2/domains/zielonekoktajle.pl/public_html/wp-content/plugins/evolution-google-analytics-code/evolution-google-analytics-code.php on line 188